Szukaj

Kategorie

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK1206EQ3-2

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK1206EQ3-2

Jego konstrukcja optyczna pozwala przede wszystkim na obserwacje obiektów Układu Słonecznego oraz obiektów mgławicowych. Jakość optyki i parametry teleskopu umożliwiają studiowanie powierzchni planet i Księżyca, a także szczegółów gromad gwiazd oraz jaśniejszych mgławic i galaktyk.


1 979,00zł brutto

SW-2207


Teleskop BK1206EQ3-2 jest instrumentem zbudowanym na bazie refraktora achromatycznego o aperturze 120mm i ogniskowej 600mm oraz montażu paralaktycznego EQ3-2. Jego konstrukcja optyczna pozwala przede wszystkim na obserwacje obiektów Układu Słonecznego oraz obiektów mgławicowych. Jakość optyki i parametry teleskopu umożliwiają studiowanie powierzchni planet i Księżyca, a także szczegółów gromad gwiazd oraz jaśniejszych mgławic i galaktyk. Stosunkowo niewielkie wymiary i waga teleskopu oraz łatwość montażu i użytkowania powodują, że jest to również mobilny teleskop nadający się do przewożenia w każdym samochodzie.

Montaż paralaktyczny EQ3-2 teleskopu zapewnia wystarczającą sztywność, niezbędną do prowadzenia obserwacji przy dużych powiększeniach. Posiada on aluminiowy statyw o regulowanej wysokości, precyzyjny mechanizm mikroruchów do ręcznego sterowania oraz lunetkę biegunową. Całość można uzupełnić o opcjonalny napęd w jednej lub w obu osiach wraz z pilotem.

Dane techniczne :

- System optyczny : refraktor achromatyczny Fraunhoffera
- Typ montażu : paralaktyczny EQ3-2
- Średnica obiektywu : 120mm
- Ogniskowa obiektywu : 600mm
- Światłosiła : 1:5
- Użyteczne powiększenia : 17 - 240x
- Zdolność rozdzielcza : 1,2"
- Wyciąg okularowy : 2" z redukcją na 1,25"
- Długość tuby optycznej : 640mm
- Szukacz : Star Pointer
- Okulary : 10mm i 25mm
- Nasadka kątowa : 45°
- Statyw : aluminiowy LT1 , 71 - 123cm
- Waga : 15 kg

Uwaga! Ten refraktor skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku!!!). 

 

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty