Szukaj

Kategorie

Tuba optyczna Sky-Watcher BKP 200/1000 OTA

Tuba optyczna Sky-Watcher BKP 200/1000 OTA

Tuba optyczna Sky-Watcher 200/1000 umożliwia m. in. prowadzenie zaawansowanych obserwacji planet i Księżyca ukazując ogromną ilość szczegółów na powierzchniach tych obiektów. Ze względu na swoją konstrukcję jest on szczególnie polecany do obserwacji obiektów mgławicowych.


1 349,00zł brutto


Tuba optyczna Sky-Watcher 200/1000 jest jasnym teleskopem zwierciadlanym systemu Newtona z parabolicznym lustrem średnicy 200mm i ogniskowej 1000mm. Umożliwia on m. in. prowadzenie zaawansowanych obserwacji planet i Księżyca ukazując ogromną ilość szczegółów na powierzchniach tych obiektów. Ze względu na swoją konstrukcję jest on szczególnie polecany do obserwacji obiektów mgławicowych. W odpowiednich warunkach obserwacyjnych powinien ukazać kilkaset mgławic, galaktyk i gromad gwiazdowych zawartych w katalogach Messiera, Caldwella i NGC oraz umożliwić ich uwiecznienie na fotografii. Wyposażony jest on w bezluzowy 2" wyciąg tupu Crayforda z redukcją na 1,25" w komplecie.  Całość stanowi doskonałe rozwiązanie dla zaawansowanych obserwatorów nieba za bardzo przystępną cenę.

Dane techniczne  :

- System optyczny : reflektor Newtona
- Średnica zwierciadła : 200mm
- Ogniskowa zwierciadła : 1000mm
- Światłosiła : 1:5
- Użyteczne powiększenia : 30 - 400x 
- Długość tuby optycznej : 890mm
- Waga tuby optycznej : 8 kg
- Wyciąg : Crayford 2" z redukcją na 1,25"
- Szukacz optyczny : 9x50mm z krzyżem 

- Darmowa kolimacja!

- Gwarancja 2 lata

Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku!!

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów