Szukaj

Kategorie

Tuba optyczna Sky-Watcher BKP 150/750 OTA

Tuba optyczna Sky-Watcher BKP 150/750 OTA

Tuba optyczna BKP150/750 jest to pierwszy teleskop tej serii posiadający dostęp dla ogniska głównego dla lustrzanek z wymiennym obiektywem poprzez fabryczne złącze T-2 co umożliwia nam naukę i uprawianie astrofotografii.


949,00zł brutto


Tuba optyczna BKP150/750 jest jasnym teleskopem zwierciadlanym systemu Newtona o parabolicznym lustrze średnicy 150mm i ogniskowej 750mm. Jest to pierwszy teleskop tej serii posiadający dostęp dla ogniska głównego dla lustrzanek z wymiennym obiektywem poprzez fabryczne złącze T-2 co umożliwia nam naukę i uprawianie astrofotografii. Umożliwia on m. in. prowadzenie zaawansowanych obserwacji wizualnych planet i Księżyca ukazując ogromną ilość szczegółów na powierzchniach tych obiektów. Ze względu na swoją konstrukcję jest on też szczególnie polecany do obserwacji obiektów mgławicowych. W odpowiednich warunkach obserwacyjnych powinien ukazać kilkaset mgławic, galaktyk i gromad gwiazdowych zawartych w katalogach Messiera i NGC oraz umożliwić ich uwiecznienie na fotografii. Posiada on również wbudowany wyciąg okularowy z tuleją o przelocie 45mm i końcówką okularową 1,25 cala, co pozwala na stosowanie dowolnych okularów wykonanych w tym standardzie i bezproblemowe podłączenie aparatu fotograficznego z wymiennym obiektywem.  

Parametry i wyposażenie :

- System optyczny: reflektor Newtona
- Średnica zwierciadła: 150mm
- Ogniskowa zwierciadła: 750
- Światłosiła: 1:5
- Użyteczne powiększenia: 30 - 300x
- Zdolność rozdzielcza: 0,8"
- Wyciąg okularowy Crayforda 2" ze złączem T-2 
- Wyciąg przystosowany fabrycznie do astrofotografii
- Obejmy i Dovetail w komplecie
- Długość tuby optycznej: 675mm
- Waga tuby optycznej 5,5 kg
- Szukacz optyczny: 6x30mm z krzyżem na brackecie 

- Darmowa kolimacja!

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora ( groźba trwałej utraty wzroku !!! ) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów