Szukaj

Kategorie

Teleskop Sky-Watcher DOB 10" Pyrex rozsuwany

Teleskop Sky-Watcher DOB 10" Pyrex rozsuwany

Teleskop Sky-Watcher DOB 10" jest nową konstrukcją opartą na systemie optycznym Newtona.W tym modelu wykorzystano system teleskopowy, który umożliwia składanie tuby teleskopu co stanowi ciekawe rozwiązanie dla Miłośników Astronomii, którzy wykorzystują teleskop w terenie gdyż bardzo ułatwia transportowanie teleskopu.


2 249,00zł brutto


Teleskop Sky-Watcher DOB 10" ( 254/1200) jest nową konstrukcją opartą na systemie optycznym Newtona.W tym modelu wykorzystano system teleskopowy, który umożliwia składanie tuby teleskopu co stanowi ciekawe rozwiązanie dla Miłośników Astronomii, którzy wykorzystują teleskop w terenie gdyż bardzo ułatwia transportowanie teleskopu. W tym modelu starszy wyciąg został zastąpiony nowym bezluzowym 2" wyciągiem tupu Crayforda z redukcją na 1,25" . Teleskop ten jest ustawiony na bardzo sztywnym, prostym w użytkowaniu  montażu Dobsona w którym wykorzystano łożyska co w znaczny sposób poprawia komfort obserwacji.  Sercem tego teleskopu jest paraboliczne Pyrexowe lustro o średnicy czynnej 254 mm i światłosile f/5 . Optyka teleskopu i jej parametry powodują, że szczególnie dobrze nadaje się on do obserwacji obiektów mgławicowych umożliwiając w odpowiednich warunkach zaawansowane obserwacje nawet bardzo słabych obiektów lub studiowanie szczegółów wielu mgławic, galaktyk lub gromad kulistych. Tej wielkości teleskop pozwala również na ciekawe obserwacje planet i Księżyca ukazując bardzo wiele szczegółów na ich powierzchni w momentach prawdziwego spokoju atmosfery.  


Parametry i wyposażenie :


- System optyczny : reflektor Newtona
- Typ montażu : Dobson
- Średnica zwierciadła : 254mm
- Ogniskowa zwierciadła : 1200mm
- Światłosiła : F/4,8
- Użyteczne powiększenia : 36 - 500x
- Okulary : 10 i 25mm 1,25"
- Szukacz : 8x50
- Wyciąg : Crayford 2" z redukcją na 1,25"
- Dekiel
- Waga : tuba optyczna 15 kg, montaż Dobsona 12 kg

- Darmowa kolimacja!

- Gwarancja 2 lata

Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora ( groźba trwałej utraty wzroku !!! ) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów