Szukaj

Kategorie

Tuba optyczna Sky-Watcher BKMAK150 OTAW PRO

Tuba optyczna Sky-Watcher BKMAK150 OTAW PRO

Sercem tego teleskopu jest wysokiej klasy, bezaberracyjna optyka Maksutowa-Cassegraina o średnicy czynnej 150mm i ogniskowej 1800mm, która dzięki swojej unikatowej konstrukcji dostarcza nam ostrego i kontrastowego obrazu.


2 899,00zł brutto

SW-3005


Sercem tego teleskopu jest wysokiej klasy, bezaberracyjna optyka Maksutowa-Cassegraina o średnicy czynnej 150mm i ogniskowej 1800mm, która dzięki swojej unikatowej konstrukcji dostarcza nam ostrego i kontrastowego obrazu koniecznego do obserwacje subtelnych detali atmosfer i powierzchni planetarnych w ich naturalnych barwach w całym polu widzenia teleskopu. Dodatkowe przesłony we wnętrzu tubusu oraz warstwy MC na menisku zwiększają jasność i kontrast uzyskiwanych obrazów. Kompaktowe, niewielkie rozmiary teleskopu powodują, że jest on instrumentem mobilnym, wysokosprawnym i zarazem, poręcznym, bardzo łatwym w obsłudze. To typowy wymiatacz balkonowy z wysokiej klasy planetarną optyką, idealny do zastosowania w miejscu obserwacji o małej przestrzeni manewrowej jakim jest zwykle balkon.

Dane techniczne :

- System optyczny : Maksutow-Cassegrain
- Średnica czynna menisku : 150mm
- Ogniskowa wypadkowa systemu : 1800mm
- Światłosiła : 1:12
- Użyteczne powiększenia : 30 - 300x
- Zdolność rozdzielcza : 0,94"
- Długość tuby optycznej : 39cm
- Waga : 5,3 kg
- Szukacz : 9x50mm z krzyżem
- Okular : LET 28mm
- Nasadka kątowa : lustrzana 90° / 2"
- Złącze fotograficzne : 2"
- Dekle : przedni i tylny w komplecie

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!) .

 

 

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty