Szukaj

Kategorie

Tuba optyczna Orion EON 80mm ED APO

Tuba optyczna Orion EON 80mm ED APO

Tuba optyczna teleskopu 80mm APO ED  jest refraktorem apochromatycznym o średnicy czynnej 80mm umożliwiającym osiągnięcie znakomitych rezultatów, zarówno na polu obserwacji wizualnych, jak i astro-fotografii.


3 999,00zł brutto


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny


Tuba optyczna teleskopu 80mm APO ED  jest refraktorem apochromatycznym o średnicy czynnej 80mm umożliwiającym osiągnięcie znakomitych rezultatów, zarówno na polu obserwacji wizualnych, jak i astro-fotografii. Dokładność, jakość materiałów i estetyka wykończenia składają się na ogólny, wyjątkowy wygląd teleskopu, który wyróżnia go od konkurencji. Sercem tego teleskopu jest obiektyw ED (Extra Low Dispersion Glass) o ogniskowej 500mm, który dzięki swojej nowatorskiej konstrukcji pozbawiony jest widocznej aberracji chromatycznej powodującej powstawanie barwnych obwódek wokół jasnych obiektów. Daje on wyjątkowo ostre i kontrastowe obrazy w całym polu widzenia, umożliwiające m.in. obserwację subtelnych szczegółów na powierzchni planet i Księżyca w ich naturalnych barwach. Dodatkowe przesłony we wnętrzu tubusu oraz warstwy MC na obiektywie zapewniają wyjątkowy kontrast i jasność uzyskiwanych obrazów. Również stosunkowo niewielkie rozmiary teleskopu powodują, że jest on instrumentem wysoce mobilnym i łatwym w obsłudze. Model ten posiada wysuwany odnośnik,  wyciąg typu Crayforda z mikrofocuserem, aluminiową walizkę oraz stopkę statywową z wygodną rotacją do kadrowania co czyni go wygodnym teleobiektywem APO. Stopka ma również funkcję dovetaila. Całość stanowi najwyższą klasę instrumentów apochromatycznych za nieosiągalną do tej pory cenę!

Parametry i wyposażenie :

- System optyczny : refraktor apochromatyczny ED
- Średnica obiektywu : 80mm
- Ogniskowa : 500mm
- Światłosiła : 1:6.25
- Wyciąg okularowy : Crayford 2" z mikrofocuserem z funkcją obrotu kadru
- Wysuwany odrośnik
- Aluminiowa walizka
- Dekle

Uwaga!  Ten refraktor skupia dużą ilość światła. W przypadku  obserwacji Słońca  stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba  trwałej  utraty wzroku!!!).

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty