Szukaj

Kategorie

Teleskop Meade LX90 ACF 10"

Teleskop Meade LX90 ACF 10"

Seria LX90 ACF 8" jest zupełną nowością na rynku teleskopów astronomicznych to trochę odchudzony montaż LX-200, przez co lżejszy i bardziej mobilny. Łączy ona wszystkie cechy znanej serii LX200GPS z doskonałą optyką serii ACF.


15 199,00zł brutto

BRTL01250940


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny


Teleskopy serii LX90 ACF charakteryzują się precyzyjnymi układami elektrycznymi, wolnym od komy układem optycznym ACF, ultra precyzyjnym systemem namierzania i prowadzenia GoTo .

Za dodatkową opłatą można dokupić moduł LNT / system automatycznego poziomowania i wyszukiwania północy LNT / .

Układ optyczny zbudowany jest z hiperbolicznego lustra połączonego z lustrem głównym układem korygującym. Ta dodatkowa płyta korekcyjna tworzy zamknięty układ oraz eliminuje astygmatyzm charakterystyczny dla klasycznych teleskopów. LX 90 ACF łączy w sobie cechy ze znanej serii teleskopów LX 200 ACF. Dzięki temu uzyskano profesjonalny instrument optyczny za ceną dużo niższą od oferowanych dotychczas.

Seria dedykowana jest zarówno dla wymagających zarówno początkujących jak i zaawansowanych astronomów. Doskonale nadaje się do obserwacji oraz do astrofotografii.

Teleskopy tej serii wyposażone w odbiornik GPS umożliwiający precyzyjne określenie daty, godziny oraz współrzędnych miejsca obserwacji. Cechy te w połączeniu z precyzyjnym systemem automatycznego ustawiania zapewniają prostotę obsługi oraz możliwość szybkiego i precyzyjnego namierzania żądanych obiektów.

Kompaktowa konstrukcja bogate wyposażenie oraz stosunkowo niewysoka cena wyznaczają wysoką pozycję tej serii na liście rankingowej podobnych instrumentów.

PODSTAWOWE INFORMACJE

ZAAWANSOWANY SYSTEM OPTYCZNY MEADE - ADVANCED COMA FREE -   Sysytem optyczny Advanced Coma Free oparty jest na klasycznym systemie Ritchey-Chrertena. Podobnie jak klasyczny R-C oferuje wolne od komy, płaskie obrazy. Dodatkowo redukuje astygmatyzm oraz eliminuje pliki dyfrakcyjne charakterystyczne dla klasycznego R-C.


POWIĘKSZONE ZWIERCIADŁO GŁÓWNE - Tylko Meade produkuje zwierciadła główne o średnicy większej niż wymienia się to w specyfikacji (np. średnica zwierciadła głównego 8" LX90-ACF ma w rzeczywistości rozmiar 8.25"). Te dodatkowe 1/4" daje większą powierzchnię, umożliwiającą lepsze wykorzystanie pola widzenia, a co za tym idzie zobaczysz więcej w porównaniu z innymi teleskopami.

ODBIORNIK GPS SONY® - automatycznie wprowadza precyzyjny czas, datę i szerokość geograficzną, co pomaga szybko i dokładnie ustawić teleskop we właściwej pozycji.

AUTOALIGNTM - Teleskopy firmy Meade wyposażone są w funkcję AutoAlignTM. Funkcja AutoAlignTM umożliwia kalibrację i ustawienie teleskopu na dwie gwiazdy odniesienia. Teleskop nakierowuje się na te gwiazdy tak, aby były one widoczne w lunetce celowniczej. Teraz wystarczy, że wykorzystując precyzyjne sterownie, umieścisz je w środku pola widzenia teleskopu a będziesz miał możliwość podziwiania większości obiektów wszechświata. Teleskopy z systemem AutoAlign praktycznie nie wymagają wiedzy astronomiczno - technicznej, aby je ustawić i rozpocząć wyszukiwanie obiektów w bazie danych teleskopu (ponad 30 tysięcy obiektów).


SMART FINDER (RED DOT) i szukacz 8x50 - szybko i łatwo wyszukasz obiekty Głębokiego Nieba.


SMART DRIVETM - System AutoStar® produkowany przez Meade zapewnia korekcje błędu okresowego. Automatyczna korekcja błędu okresowego jest szczególnie istotna podczas astrofotografii z długim czasem ekspozycji.


WYSOKIE PRĘDKOŚCI PRZEMIESZCZANIA - LX90ACF przemieszcza się między zadanymi położeniami z prędkością do 7 stopni na sekundę. To ponad dwukrotnie szybciej w stosunku do rozwiązań stosowanych przez konkurencję. Oznacza to, że w ciągu jednej sesji obserwacyjnej LX90 pokaże 2-3 razy więcej obiektów w tym samym czasie!


SZTYWNY ALUMINIOWY MONTAŻ WIDŁOWY Tuba optyczna teleskopu Meade LX90ACF jest zamontowana na dwóch mocnych ramionach montażu widłowego zapewniającego solidną podstawę dla astrofotografii.


LX200 - SERIES TRIPOD - teraz teleskopy LX90ACF sprzedawane są z bardzo mocnym statywem polowym znanym z droższych teleskopów serii LX200R..

Wyposażenie :


- Obsada wyciągu okularowego 1,25"
- Okular Plossl 26mm seria 4000 (1,25")
- System SMART DRIVE
- System GPS
- Szukacz 8x50
- Nasada kątowa (1,25")

Parametry techniczne :

- Średnica :  254 mm
- System optyczny :    Advenced Coma Free (ACF)
- Ogniskowa :  2500 mm
- Światłosiła :  f/10
- Zdolność rozdzielcza :  0,56"
- Maksymalny zasięg :  14 mag
- Powiększenie wynikające z wyposażenia :  96x
- Powiększenie użyteczne maksymalne :  600x
- Kolor tubusu :  granatowy
- Waga :  29 kg

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora ( groźba trwałej utraty wzroku !!! ) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów