Szukaj

Kategorie

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP2001EQ5

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP2001EQ5

Umożliwia on obserwację mgławic oraz planet i Księżyca ukazując ogromną ilość szczegółów na powierzchniach tych obiektów.  Ze względu na montaż paralaktyczny jest to teleskop bardzo uniwersalny nadający się do dalszej rozbudowy.


2 519,00zł brutto


Sky-Watcher 200/1000 na montażu EQ-5 jest jasnym teleskopem zwierciadlanym systemu Newtona z parabolicznym lustrem średnicy 200mm i ogniskowej 1000mm. Umożliwia on m. in. prowadzenie zaawansowanych obserwacji planet i Księżyca ukazując ogromną ilość szczegółów na powierzchniach tych obiektów. Ze względu na swoją konstrukcję jest on szczególnie polecany do obserwacji obiektów mgławicowych. Ze względu na montaż paralaktyczny jest to teleskop bardzo uniwersalny nadający się do dalszej rozbudowy. W odpowiednich warunkach obserwacyjnych powinien ukazać kilkaset mgławic, galaktyk i gromad gwiazdowych zawartych w katalogach Messiera, Caldwella i NGC oraz umożliwić ich uwiecznienie na fotografii. Wyposażony jest on w bezluzowy 2" wyciąg tupu Crayforda z redukcją na 1,25" w komplecie.  Całość stanowi doskonałe rozwiązanie dla zaawansowanych obserwatorów nieba za bardzo przystępną cenę. 

Montaż paralaktyczny teleskopu EQ5 jest już uznaną na rynku konstrukcją zapewniającą sztywność, niezbędną do prowadzenia obserwacji przy dużych powiększeniach oraz naukę astrofotografii. Posiada on sztywny, stalowy statyw o regulowanej wysokości wraz z półeczką na akcesoria, precyzyjny mechanizm mikroruchów do ręcznego sterowania oparty na ślimacznicach oraz miejsce na lunetkę biegunową i napęd w obu osiach wraz z pilotem, co umożliwia nam uprawianie amatorskiej astrofotografii.

Parametry i wyposażenie :

- System optyczny: reflektor Newtona
- Typ montażu: paralaktyczny EQ5 
- Średnica zwierciadła: 200mm
- Ogniskowa zwierciadła: 1000mm
- Światłosiła: 1:5
- Długość tuby optycznej: 1000mm
- Waga netto kompletnego teleskopu: 30 kg
- Waga brutto (spakowany): 23,2kg+14,8kg
- Wymiary spakowanego teleskopu: 88x44x25cm+148x28x26cm
- Wymiary tuby optycznej: 24x90cm
- Wysokość statywu: 71-123cm
- Wyciąg Crayforda 2" z redukcją na 1,25"
- Szukacz: 9x50mm
- Soczewka barlowa 2x z adapterem T2
- Statyw stalowy
- Dekiel
- Okulary: 1,25" - 25mm, 10mm 


- Darmowa kolimacja!

- Gwarancja 2 lata

Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku!!!).

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów