Szukaj

Kategorie

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK1145EQ1

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK1145EQ1

SK1145-EQ-1 jest idealnym rozwiązaniem dla początkującego miłośnika astronomii pragnącego rozpocząć swoją przygodę z astronomią. Teleskop ten oferuje dobrą jakość optyki parabolicznego lustra, paralaktyczny montaż i prostotę obsługi nawet przez ośmiolatka.


539,00zł brutto


SK1145-EQ-1 jest idealnym rozwiązaniem dla początkującego miłośnika astronomii pragnącego rozpocząć swoją przygodę z astronomią. Teleskop ten oferuje dobrą jakość optyki parabolicznego lustra, paralaktyczny montaż i prostotę obsługi nawet przez ośmiolatka. Średnica zwierciadła teleskopu 114mm jest wystarczająca, aby dostrzec z jego pomocą wiele szczegółów na powierzchniach planet i Księżyca, a także przy bardzo dobrych warunkach pogodowych ponad sto obiektów mgławicowych z katalogu Messiera i jeszcze trochę z NGC. Niewątpliwie każdemu młodemu człowiekowi, kto po raz pierwszy zetknął się z astronomią powinien on dostarczyć wielu wrażeń i satysfakcji z jego użytkowania.

Montaż paralaktyczny EQ1 w połączeniu z małymi wymiarami tuby teleskopu teleskopu czyni z niego kompaktowe narzędzie, niezbędne do prowadzenia pierwszych prawdziwych obserwacji astronomicznych. Posiada on aluminiowy statyw o regulowanej wysokości wraz półeczką na akcesoria oraz precyzyjny mechanizm mikroruchów do ręcznego sterowania w obu osiach. Całość można uzupełnić o opcjonalny napęd w jednej osi wraz z pilotem.

Dane techniczne :

- System optyczny : reflektor Newtona paraboliczny
- Typ montażu : paralaktyczny
- Średnica zwierciadła : 114mm
- Ogniskowa zwierciadła : 500mm
- Światłosiła : 1:4,4
- Użyteczne powiększenia : 20 - 230x
- Zdolność rozdzielcza : 1,02"
- Wyciąg okularowy : 1,25"
- Długość tuby optycznej : 46cm
- Waga wraz z kartonem : 12,0 kg
- Szukacz : 5x24mm z krzyżem
- Okular : Wide Angle 10 i 25mm
- Półeczka na akcesoria,  dekiel


- Darmowa kolimacja!

- Gwarancja 2 lata

Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!! ) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów