Szukaj

Kategorie

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP13065 EQ2

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP13065 EQ2

Umożliwia on m. in. prowadzenie zaawansowanych obserwacji wizualnych planet i Księżyca ukazując dużą ilość szczegółów na powierzchniach tych obiektów. Ze względu na swoją konstrukcję jest on też szczególnie polecany do obserwacji obiektów mgławicowych.


949,00zł brutto


BKP13065 EQ2 jest teleskopem zwierciadlanym systemu Newtona o średnicy parabolicznego zwierciadła 130mm i ogniskowej 650mm. Umożliwia on m. in. prowadzenie zaawansowanych obserwacji wizualnych planet i Księżyca ukazując dużą ilość szczegółów na powierzchniach tych obiektów. Ze względu na swoją konstrukcję jest on też szczególnie polecany do obserwacji obiektów mgławicowych. W odpowiednich warunkach obserwacyjnych powinien ukazać ponad sto mgławic, galaktyk i gromad gwiazdowych zawartych w katalogach Messiera i NGC. Posiada on również wbudowany wyciąg okularowy o średnicy 1,25 cala, co pozwala na stosowanie dowolnych okularów wykonanych w tych standardach. Całość stanowi doskonałe rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych obserwatorów nieba za niespotykaną dotąd na rynku cenę.

Montaż paralaktyczny EQ2 zapewnia wystarczającą sztywność szczególnie przy krótkiej tubie tego kompaktowego teleskopu, niezbędną do prowadzenia amatorskich obserwacji. Posiada on lekki, aluminiowy statyw o regulowanej wysokości wraz z półeczką na akcesoria oraz precyzyjny mechanizm mikroruchów do ręcznego sterowania. Całość można uzupełnić o opcjonalny napęd w jednej osi wraz z pilotem.

Dane techniczne :

- System optyczny : reflektor Newtona
- Typ montażu : paralaktyczny
- Średnica zwierciadła : 130mm
- Ogniskowa zwierciadła : 650mm
- Światłosiła : 1:5
- Użyteczne powiększenia : 25 - 260x
- Zdolność rozdzielcza : 0,9"
- Wyciąg okularowy : 1,25"
- Szukacz : projekcyjny
- Okular : Super Wide Angle 10 i 25mm
- Półeczka na akcesoria, dekiel.
- Długość tuby optycznej : 650mm
- Waga kompletnego teleskopu : 12,5 kg

- Darmowa kolimacja!

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora  ( groźba trwałej utraty wzroku !!! ) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów