Szukaj

Kategorie

Teleskop Sky-Watcher (Synta) DOB 12" Pyrex

Teleskop Sky-Watcher (Synta) DOB 12" Pyrex

Optyka teleskopu 12" i jej parametry powodują, że szczególnie dobrze nadaje się on do obserwacji obiektów mgławicowych umożliwiając w odpowiednich warunkach zaawansowane obserwacje nawet bardzo słabych obiektów lub studiowanie szczegółów wielu mgławic, galaktyk lub gromad kulistych.


2 939,00zł brutto


Teleskop Sky-Watcher 305/1500 jest konstrukcją opartą na systemie optycznym Newtona. Obecnie wyposażony jest on w bezluzowy 2" wyciąg tupu Crayforda z redukcją na 1,25" w komplecie. Teleskop ten jest posadzony na bardzo sztywnym, prostym w użytkowaniu, a zarazem bardzo funkcjonalnym montażem Dobsona. Sercem tego teleskopu jest paraboliczne Pyrexowe lustro o średnicy czynnej 300mm i światłosile f/4,9 podparte w 9-punktowej oprawie. Optyka teleskopu i jej parametry powodują, że szczególnie dobrze nadaje się on do obserwacji obiektów mgławicowych umożliwiając w odpowiednich warunkach zaawansowane obserwacje nawet bardzo słabych obiektów lub studiowanie szczegółów wielu mgławic, galaktyk lub gromad kulistych. Tej wielkości teleskop pozwala również na ciekawe obserwacje planet i Księżyca ukazując bardzo wiele szczegółów na ich powierzchni w momentach prawdziwego spokoju atmosfery. Montaż Dobsona zapewnia wyjątkowo szybkie i łatwe złożenie teleskopu oraz jego mobilność i prostotę obsługi

Dane techniczne :

- System optyczny : reflektor Newtona
- Typ montażu : Dobson
- Średnica czynna zwierciadła : 300mm
- Ogniskowa zwierciadła : 1500mm
- Światłosiła : f/4,9
- Użyteczne powiększenia : 35 - 600x
- Okulary : Plössl 10 i 25mm
- Szukacz : 9x50
- Wyciąg : Crayford 2" z redukcją na 1,25"
- Dekiel
- Waga : tuba optyczna 23 kg, montaż Dobsona 17 kg

- Darmowa kolimacja !

- Gwarancja 2 lata

Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora ( groźba trwałej utraty wzroku !!! ) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów