Szukaj

Kategorie

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP15075 EQ3-2

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP15075 EQ3-2

Jest to pierwszy teleskop tej serii posiadający już fabryczny dostęp dla ogniska głównego dla lustrzanek z wymiennym obiektywem poprzez złącze T-2 z wyciągiem Crayforda co umożliwia nam naukę i uprawianie astrofotografii. Umożliwia on prowadzenie zaawansowanych obserwacji wizualnych mgławic, planet i Księżyca.


1 619,00zł brutto


Teleskop BKP15075EQ3-2 jest jasnym teleskopem zwierciadlanym systemu Newtona o parabolicznym lustrze średnicy 150mm i ogniskowej 750mm. Jest to pierwszy teleskop tej serii posiadający już fabryczny dostęp dla ogniska głównego dla lustrzanek z wymiennym obiektywem poprzez złącze T-2 z wyciągiem Crayforda co umożliwia nam naukę i uprawianie astrofotografii. Umożliwia on prowadzenie zaawansowanych obserwacji wizualnych planet i Księżyca ukazując ogromną ilość szczegółów na powierzchniach tych obiektów. Ze względu na swoją konstrukcję jest on też szczególnie polecany do obserwacji obiektów mgławicowych. W odpowiednich warunkach obserwacyjnych powinien ukazać kilkaset mgławic, galaktyk i gromad gwiazdowych zawartych w katalogach Messiera i NGC oraz umożliwić ich uwiecznienie na fotografii. Posiada on również wbudowany 2" wyciąg okularowy Crayforda ze złączką okularową 1,25 cala, co pozwala na stosowanie dowolnych okularów wykonanych w tym standardzie i bezproblemowe podłączenie aparatu fotograficznego z wymiennym obiektywem poprzez złącze T-2. Całość stanowi doskonałe rozwiązanie dla zaawansowanych obserwatorów nieba za bardzo przystępną cenę. 

Montaż paralaktyczny teleskopu EQ3-2 jest już uznaną na rynku konstrukcją zapewniającą sztywność, niezbędną do prowadzenia obserwacji przy dużych powiększeniach. Posiada on lekki, aluminiowy statyw o regulowanej wysokości wraz z półeczką na akcesoria, precyzyjny mechanizm mikroruchów do ręcznego sterowania oparty na ślimacznicach oraz miejsce na lunetkę biegunową. Całość można uzupełnić o opcjonalny napęd w jednej lub w obu osiach wraz z pilotem co umożliwia nam naukę astrofotografii.

Dane techniczne :

- System optyczny : reflektor Newtona
- Typ montażu : paralaktyczny
- Średnica zwierciadła : 150mm
- Ogniskowa zwierciadła : 750mm
- Światłosiła : 1:5
- zasięg: 13,6mag
- Zdolność rozdzielcza : 0,8"
- Wyciąg okularowy : 2" z redukcją 1,25" 
- Wymiary tuby optycznej : 18x65cm 
- Szukacz optyczny : 6x30mm z krzyżem 
- Okulary : Super 10 i Super 25mm
- Soczewka Barlowa : 2x z adapterem T2
- Statyw: aluminiowy LT1
- Wysokość statywu: 71-123cm
- Dekiel
- Waga brutto (spakowanego) teleskopu: 18,7kg+7,3kg
- Waga netto: 18kg
- Wymiary spakowanego teleskopu: 87x43x24xcm+78x36x25 


- Darmowa kolimacja!

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora ( groźba trwałej utraty wzroku !!! ) .

 

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów