Szukaj

Kategorie

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK1309 EQ2

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK1309 EQ2

Teleskop ten umożliwia prowadzenie zaawansowanych obserwacji obiektów mgławicowych, planet i Księżyca. W odpowiednich warunkach obserwacyjnych powinien ukazać ponad sto mgławic, galaktyk i gromad gwiazdowych zawartych w katalogach Messiera i NGC.


679,00zł brutto


SK1309 jest teleskopem zwierciadlanym systemu Newtona o średnicy zwierciadła 130mm i ogniskowej 900mm. Umożliwia on m. in. prowadzenie zaawansowanych obserwacji wizualnych planet i Księżyca ukazując dużą ilość szczegółów na powierzchniach tych obiektów. Ze względu na swoją konstrukcję jest on też polecany do obserwacji obiektów mgławicowych. W odpowiednich warunkach obserwacyjnych powinien ukazać ponad sto mgławic, galaktyk i gromad gwiazdowych zawartych w katalogach Messiera i NGC. Posiada on również wbudowany wyciąg okularowy o średnicy 1,25 cala, co pozwala na stosowanie dowolnych okularów wykonanych w tych standardach. Całość stanowi doskonałe rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych obserwatorów nieba za niespotykaną dotąd na rynku cenę.

Montaż paralaktyczny EQ2 teleskopu zapewnia wystarczającą sztywność, niezbędną do prowadzenia obserwacji przy dużych powiększeniach. Posiada on aluminiowy statyw o regulowanej wysokości wraz półeczką na akcesoria oraz precyzyjny mechanizm mikroruchów do ręcznego sterowania. Całość można uzupełnić o opcjonalny napęd w jednej osi wraz z pilotem.

Dane techniczne :

- System optyczny : reflektor Newtona
- Typ montażu : paralaktyczny
- Średnica zwierciadła : 130mm
- Ogniskowa zwierciadła : 900mm
- Światłosiła : 1:6,9
- Użyteczne powiększenia : 25 - 260x
- Zdolność rozdzielcza : 0,9"
- Wyciąg okularowy : 1,25"
- Długość tuby optycznej : 865mm
- Waga teleskopu : 13 kg
- Szukacz : projekcyjny starpointer
- Okular : LER Super Wide Angle 10 i 25mm
- Soczewka Barlowa 2x
- Półeczka na akcesoria, dekiel


- Darmowa kolimacja!

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora ( groźba trwałej utraty wzroku!!! ) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów