Szukaj

Kategorie

Tuba optyczna Sky-Watcher MAK 127 SP OTA

Tuba optyczna Sky-Watcher  MAK 127 SP OTA

Jakość optyki teleskopu , pozbawionej aberracji chromatycznej oraz tzw. komy umożliwia m.in. obserwacje subtelnych szczegółów na powierzchni planet i Księżyca, a także gromad gwiazd oraz jaśniejszych mgławic i galaktyk.


1 349,00zł brutto

SW-3003


Teleskop MAK127 EQ3-2 jest układem optycznym Maksutowa-Cassegraina o aperturze 127mm . Jego konstrukcja optyczna i parametry pozwalają przede wszystkim na obserwacje obiektów Układu Słonecznego oraz jaśniejszych obiektów mgławicowych. Jakość optyki pozbawionej aberracji chromatycznej oraz tzw. komy umożliwia m.in. obserwacje subtelnych szczegółów na powierzchni planet i Księżyca, a także gromad gwiazd oraz jaśniejszych mgławic i galaktyk o ostrym obrazie w całym polu widzenia. Niewielkie wymiary i waga teleskopu oraz łatwość montażu i użytkowania powodują, że jest to również w pełni mobilny teleskop nadający się do przewożenia w każdym samochodzie oraz do obserwacji przyrodniczych jako typowy traveler. jest nazywany przez Klientów wymiataczem balkonowym bo jego wysoka jakość optyki i niewielkie rozmiary predestynują go do balkonowych obserwacji.

Dane techniczne :

- System optyczny : Maksutow-Cassegrain
- Apertura : 127mm
- Ogniskowa : 1540mm
- Okulary : Wide Angle LER o ogniskowych 10 i 25mm
- Szukacz : Star Pointer
- Nasadka kątowa : lustrzana 90° / 1,25"
- Dekle


- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!) .

 

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów