Szukaj

Kategorie

Teleskop Sky-Watcher (Synta) Dobson 8" Pyrex

Teleskop Sky-Watcher (Synta) Dobson 8" Pyrex

Wszystkie zdjęcia

Optyka teleskopu i jej parametry powodują, że szczególnie dobrze nadaje się on do obserwacji obiektów mgławicowych umożliwiając w odpowiednich warunkach zaawansowane obserwacje nawet bardzo słabych obiektów lub studiowanie szczegółów  mgławic, galaktyk lub gromad kulistych.


1 439,00zł brutto


Teleskop Sky-Watcher 200/1200 jest konstrukcją opartą na systemie optycznym Newtona. Obecnie wyposażony jest on w bezluzowy 2" wyciąg tupu Crayforda z redukcją na 1,25" w komplecie. Teleskop ten jest posadzony na bardzo sztywnym, prostym w użytkowaniu, a zarazem bardzo funkcjonalnym montażu Dobsona. 
Sercem tego teleskopu jest paraboliczne, Pyrexowe lustro o średnicy 203mm i światłosile f/5,9. Optyka teleskopu i jej parametry powodują, że szczególnie dobrze nadaje się on do obserwacji obiektów mgławicowych umożliwiając w odpowiednich warunkach zaawansowane obserwacje nawet bardzo słabych obiektów lub studiowanie szczegółów  mgławic, galaktyk lub gromad kulistych. Tej wielkości teleskop pozwala również na wartościowe obserwacje planet i Księżyca ukazując bardzo wiele szczegółów na ich powierzchni. Montaż Dobsona zapewnia wyjątkowo szybkie i łatwe złożenie teleskopu oraz jego mobilność i prostotę obsługi.

Pyrexowe zwierciadło posiada bardzo małą rozszerzalność cieplną w porównaniu z tradycyjnym lustrem, dzięki czemu jest bardzo odporne na zmiany temperatury otoczenia. Zapewnia to obserwatorowi bardziej stabilny obraz i o wiele mniejszą zmianę kształtu lustra podczas stygnięcia teleskopu po wyniesieniu go z ciepłego pomieszczenia na zewnątrz.

Dane techniczne :

- System optyczny : reflektor Newtona
- Typ montażu : Dobson
- Średnica zwierciadła : 203mm
- Ogniskowa zwierciadła : 1200mm
- Światłosiła : f/5,9
- Użyteczne powiększenia : 30 - 400x
- Okulary : Super 10 i 25mm
- Szukacz : 9x50
- Wyciąg : Crayforda 2" z redukcją na 1,25"
- Dekiel
- Waga : 16 kg

 

- Darmowa kolimacja!

- Gwarancja 2 lata

Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku!!!).

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów