Szukaj

Kategorie

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK1021 EQ3-2

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK1021 EQ3-2

Jego konstrukcja optyczna pozwala przede wszystkim na obserwacje obiektów Układu Słonecznego oraz obiektów mgławicowych. Jakość optyki i parametry teleskopu umożliwiają studiowanie powierzchni planet i Księżyca, a także szczegółów gromad gwiazd oraz jaśniejszych mgławic i galaktyk.


1 669,00zł brutto

SW-2206


Teleskop BK1021 EQ3-2 jest instrumentem zbudowanym na bazie refraktora achromatycznego o aperturze 102mm i ogniskowej 1000mm oraz montażu paralaktycznego EQ3-2. Jego konstrukcja optyczna pozwala przede wszystkim na obserwacje obiektów Układu Słonecznego oraz obiektów mgławicowych. Jakość optyki i parametry teleskopu umożliwiają studiowanie powierzchni planet i Księżyca, a także szczegółów gromad gwiazd oraz jaśniejszych mgławic i galaktyk.
Stosunkowo niewielkie wymiary i waga teleskopu oraz łatwość montażu i użytkowania powodują, że jest to również mobilny teleskop nadający się do przewożenia w każdym samochodzie. Montaż paralaktyczny EQ3-2 teleskopu zapewnia wystarczającą sztywność, niezbędną do prowadzenia obserwacji przy dużych powiększeniach. Posiada on aluminiowy statyw o regulowanej wysokości wraz z półeczką na akcesoria, precyzyjny mechanizm mikroruchów do ręcznego sterowania oraz lunetkę biegunową.
Całość można uzupełnić o opcjonalny napęd w jednej lub w obu osiach wraz z pilotem.

Dane techniczne :

  - System optyczny: refraktor achromatyczny

- Typ montażu: paralaktyczny EQ3-2

- Średnica obiektywu: 102mm

- Ogniskowa obiektywu: 1000mm

- Światłosiła: 1:10

- Użyteczne powiększenia: 25 - 200x

- Zdolność rozdzielcza: 1,4"

- Wyciąg okularowy: 2" z redukcją na 1,25"

- Długość tuby optycznej: 1040mm

- Waga: 17 kg

- Szukacz: 6x30

- Okulary 1,25": 10mm i 25mm

- Nasadka kątowa: lustrzana 90° / 1,25"

 

Gwarancja 2 lata

Uwaga! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku!!!).

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów