Szukaj

Kategorie

Teleskop Sky-Watcher BKMAK127 EQ3-2

Teleskop Sky-Watcher BKMAK127 EQ3-2

Teleskop pozwala na obserwacje obiektów Układu Słonecznego oraz jaśniejszych obiektów mgławicowych. Jakość optyki pozbawionej aberracji chromatycznej oraz tzw. komy umożliwia m.in. obserwacje subtelnych szczegółów na powierzchni planet i Księżyca, a także gromad gwiazd oraz jaśniejszych mgławic i galaktyk.


2 499,00zł brutto

SW-3204


Teleskop MAK127 EQ3-2 jest połączeniem układu optycznego Maksutowa-Cassegraina o aperturze 127mm i ogniskowej 1500mm oraz montażu paralaktycznego EQ3-2. Jego konstrukcja optyczna i parametry pozwalają przede wszystkim na obserwacje obiektów Układu Słonecznego oraz jaśniejszych obiektów mgławicowych. Jakość optyki pozbawionej aberracji chromatycznej oraz tzw. komy umożliwia m.in. obserwacje subtelnych szczegółów na powierzchni planet i Księżyca, a także gromad gwiazd oraz jaśniejszych mgławic i galaktyk o ostrym obrazie w całym polu widzenia. Niewielkie wymiary i waga teleskopu oraz łatwość montażu i użytkowania powodują, że jest to również w pełni mobilny teleskop nadający się do przewożenia w każdym samochodzie oraz do obserwacji przyrodniczych jako typowy traveler. jest nazywany przez Klientów wymiataczem balkonowym bo jego wysoka jakość optyki i niewielkie rozmiary predestynują go do balkonowych obserwacji. Montaż paralaktyczny EQ3-2 teleskopu zapewnia wysoką sztywność, niezbędną do prowadzenia obserwacji przy dużych powiększeniach. Posiada on aluminiowy statyw o regulowanej wysokości wraz półeczką na akcesoria, precyzyjny mechanizm mikroruchów do ręcznego sterowania . Całość można uzupełnić o opcjonalny napęd w jednej lub w obu osiach wraz z pilotem i lunetką biegunową.

Dane techniczne :

- System optyczny : Maksutow-Cassegrain
- Typ montażu : paralaktyczny EQ-3-2
- Apertura : 127mm
- Ogniskowa : 1500mm
- Światłosiła : 1/11,8
- Użyteczne powiększenia : 40 - 250x
- Zdolność rozdzielcza : 1,1"
- Waga teleskopu : 14,9 kg
- Szukacz optyczny : Star pointer
- Wyjście na akcesoria : 1,25"
- Okulary: Super Wide Angle 10mm i 25mm
- Nasadka kątowa : lustrzana 90° 1,25"
- Półeczka na akcesoria, dekiel

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów