Szukaj

Kategorie

Teleskop Sky-Watcher BKMAK102 EQ2

Teleskop Sky-Watcher BKMAK102 EQ2

Wszystkie zdjęcia

Jego konstrukcja optyczna i parametry pozwalają przede wszystkim na obserwacje obiektów Układu Słonecznego oraz jaśniejszych obiektów mgławicowych. Jakość optyki pozbawionej abberacji chromatycznej oraz tzw. komy umożliwia zaawansowane obserwacje powierzchni planet i Księżyca,


1 349,00zł brutto

SW-3200


Teleskop MAK102 EQ2 jest połączeniem układu optycznego Maksutowa-Cassegraina o aperturze 102mm i ogniskowej 1300mm oraz montażu paralaktycznego EQ2. Jego konstrukcja optyczna i parametry pozwalają przede wszystkim na obserwacje obiektów Układu Słonecznego oraz jaśniejszych obiektów mgławicowych. Jakość optyki pozbawionej aberracji chromatycznej oraz tzw. komy umożliwia zaawansowane obserwacje powierzchni planet i Księżyca, a także gromad gwiazd oraz jaśniejszych mgławic i galaktyk o ostrym obrazie w całym polu widzenia. Niewielkie wymiary i waga teleskopu oraz łatwość montażu i użytkowania powodują, że jest to również w pełni mobilny teleskop nadający się do przewożenia w każdym samochodzie i obserwacji przyrodniczych. To typowy wymiatacz balkonowy z wysokiej klasy planetarną optyką, idealny do zastosowania w miejscu obserwacji o małej przestrzeni manewrowej jakim jest zwykle balkon.

Montaż paralaktyczny EQ2 teleskopu zapewnia wystarczającą sztywność, niezbędną do prowadzenia obserwacji przy dużych powiększeniach. Posiada on aluminiowy statyw o regulowanej wysokości wraz półeczką na akcesoria oraz precyzyjny mechanizm mikroruchów do ręcznego sterowania. Całość można uzupełnić o opcjonalny napęd w jednej osi wraz z pilotem.

Dane techniczne :

- System optyczny : Maksutow-Cassegrain
- Typ montażu : paralaktyczny
- Apertura : 102mm
- Ogniskowa : 1300mm
- Światłosiła : 1:13
- Użyteczne powiększenia : 35 - 200x
- Zdolność rozdzielcza : 1,4"
- Szukacz : projekcyjny typu EZ Finder
- Okulary : 10 i 25mm Super Wide Angle LER
- Nasadka kątowa : lustrzana 90° / 1,25"
- Półeczka na akcesoria, dekiel.

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów