Szukaj

Kategorie

Baader Zoom Hyperion Click stop MK-IV 8-24 mm

Baader Zoom Hyperion Click stop MK-IV 8-24 mm

Czwarta generacja dobrze znanego i cenionego okularu zoom z serii Hyperion produkcji Baader Planetarium. Choć optyka typu zoom generalnie nie jest postrzegana jako optyka najwyższej jakości, okular Hyperion Universal zoom 8-24 mm łamie powszechnie utarte standardy. 


799,00zł brutto


Okulary Baader Hyperion Universal zoom to najwyższej jakości szkło optyczne, doskonale wypolerowane z zachowaniem najwyższych niemieckich standardów i starannie ułożone w konfiguracji dającej idealnie płaskie, w całości ostre pole widzenia w całym zakresie ogniskowych (tzw. Flat Field). Najwyższej wydajności wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe Phantom Group Coatings i staranne wyczernienie środka obudowy pozwala na osiągnięcie świetnego kontrastu obrazów Księżyca i planet, gwarantują neutralną kolorystykę obrazów podczas obserwacji dziennych oraz zapewnia najlepszą możliwą transmisję światła podczas obserwacji odległych mgławic i galaktyk. Duża odległość źrenicy wyjściowej, która jest dobrze kontrolowana od 8 do 24 mm powoduje, że wraz z regulowaną muszlą w standardzie, obserwacja tym okularem to czysta przyjemność.

Praca mechanizmu zoom jest jedwabiście gładka w całym zakresie, także w niskich temperaturach, a przemyślana konstrukcja gwarantuje, że piasek i woda nie przedostaną się do środka obudowy przez długi okres intensywnej eksploatacji. "Kliki" mechanizmu Clicklock oznaczające konkretne ogniskowe: 8, 12, 16, 20 i 24 mm pozwalają na intuicyjne orientowanie się co do zastosowanego powiększenia, bez konieczności odrywania oka od obserwowanego obrazu. Staranna, precyzyjna konstrukcja mechaniczna i optyczna daje gwarancję, że te okulary zoom mogą bez przeszkód być stosowane także w obserwacjach obuocznych. Nie da się tego powiedzieć o konkurencyjnych rozwiązaniach tego typu. To dlatego mówimy, że okulary zoom Baadera łamią standardy!

Nowa, IV generacja okularów Baader Planetarium Hyperion Universal Zoom 8-24 mm to przede wszystkim istotne zmiany z punktu widzenia obserwacji obuocznych:

  • Niższa waga - okular waży zaledwie 290 g.
  • Zmniejszona średnica - tylko 55 mm w najszerszym miejscu
  • Specjalne rowki zabezpieczające przed wysunięciem się tulei "Zero Tilt" - innowacja w stosunku do konwencjonalnego nacięcia
  • Gwint SCT 2" pozwalający na bezpośrednie sprzęgnięcie okularu z systemami wyposażonymi w ten rodzaj gwintu
  • 4mm zysku w wysokości ostrzenia z wykorzystaniem lunet obserwacyjnych i adaptera A-ring (w zestawie).
  • Wystarczająca odległość do śrub zaciskowych w teleskopie( z wykorzystaniem adaptera 1,25" w zestawie)
  • Żółty pokrowiec ze wytrzymałego materiału.

Znakomita, sprawdzona optyka poprzedniego modelu pozostaje bez zmian.

Dane techniczne :

- Ogniskowa : 8-24mm (ClickStop na 8,12,16,20,24)
- Pole widzenia : 68 - 50º (8mm-24mm)
- Bufowa: 7 soczewek z warstwami PMC (Phantom Multi Coating)
- Odległość źrenicy wyjściowej : 15-18mm
- Średnica przyłącza : 1,25", oraz 2", M35x1 oraz gwint SCT
- Waga : 290g

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów