Szukaj

Kategorie

Reduktor ogniskowej korektor F/3,3

Reduktor ogniskowej  korektor F/3,3

Jest to reduktor ogniskowej . Dzięki temu można uzyskać znacznie większe pole widzenia na danym detektorze, co jest szczególnie ważne do fotografowania obiektów mgławicowych oraz pomoże znacząco zmniejszyć czasy ekspozycji o 80%.


779,00zł brutto


Jest to reduktor ogniskowej (Telekompresor Fieldflattener) przykładowo z f/10 do f/3,3 do zastosowań CCD zmieniający teleskop Schmidta-Cassegraina o światłosile f/10 w system o światłosile f/3,3, system SCT z f/6,3 w system z f/2 a teleskop Ritchey-Chrétiena f/8 w system o światłosile f/2,64. Dzięki temu można uzyskać znacznie większe pole widzenia na danym detektorze, co jest szczególnie ważne do fotografowania obiektów mgławicowych oraz pomoże znacząco zmniejszyć czasy ekspozycji o 80%.

Jest to 3-elementowa konstrukcja optyczna pokryta warstwami MC o aperturze czynnej 41mm. Można go stosować w teleskopach Meade z serii LX lub RCX400 lub np. we wszystkich innych modelach SCT o aperturach od 5" do 20". Można go używać z kamerą CCD dowolnego producenta wyposażoną w czip niezależnie czy CCD czy C-mos o przekątnej do 10mm, za każdym razem uzyskując spektakularne rezultaty. Nie można go używać do obserwacji wizualnych i fotografii średnio-formatowej 35mm (tutaj potrzebny jest model reduktora na F/6,3). Reduktor ten jest  wyposażony opcjonalnie w T-adapter, co umożliwia uzyskanie dodatkowych światłosił np. f/3 lub f/5 z teleskopem Schmidta-Cassegraina f/10.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty