Szukaj

Kategorie

Luneta Celestron Regal 100 M2-ED

Luneta Celestron Regal 100 M2-ED

Luneta Celestron Regal M2 jest drugą generacją flagowych lunet obserwacyjnych Celestrona. Zarówno w dzień jak i w nocy, Rgal M2 jest zoptymalizowana do osiągania maksymalnie ostrych obrazów. Jest stworzona do podglądania ptaków, obserwacji natury, obserwacji krajobrazowych na dalekich dystansach oraz do prostych obserwacji astronomicznych.

 


3 875,00zł brutto

52306


Luneta Celestron Regal M2 jest drugą generacją flagowych lunet obserwacyjnych Celestrona. Zarówno w dzień jak i w nocy, Rgal M2 jest zoptymalizowana do osiągania maksymalnie ostrych obrazów. Jest stworzona do podglądania ptaków, obserwacji natury, obserwacji krajobrazowych na dalekich dystansach oraz do prostych obserwacji astronomicznych

Lunety serii Regal M2 posiadają obiektywy ze szkła niskodyspersyjnego (ED), umieszczone w szczelnych korpusach wykonanych z magnezu, których ciężar został zmniejszony o więcej niż 14% względem Regali z poprzedniej wersji. Dodatkowo, nowością jest podwójny mechanizm ustawiania ostrości z pokrętłem zgrubnym i mikrofocuserem umieszczonymi współosiowo, aby dwukrotnie przyspieszyć ostawianie ostrości na wybrany cel.

Regal M2 jest wodoodporny i wypełniony azotem, więc nie paruje od środka. Od poprzedniej wersji odróżnia go zielony, przyrodniczy kolor, a w zestawie zawiera pokrowiec

 

Dane techniczne :


 układ optyczny: refraktor 
 średnica obiektywu: 100 mm 
 długość ogniskowej: 540 mm 
 powiększenie: 22-67x 
 światłosiła: F/5.4 
 kątowe pole widzenia: 1.9° przy 22x, 0.9° przy 67x 
 liniowe pole widzenia (na1000 m): 33 m przy 22x, 17 m przy 67x  
 odległość źrenicy wyjściowej: 20 mm przy 22x, 15 mm przy 67x 
 najmniejsza odległość ogniskowania: 7.92 m 
 powłoki antyodblaskowe: Fully Coated 
 pryzmaty: Bak-4 
 długość: 508 mm 
 waga: 2084 g

Uwaga! Ta luneta skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku!!!).

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów