Szukaj

Kategorie

Tuba optyczna GSO 6" 150/750 CRF OTA

Tuba optyczna GSO  6" 150/750 CRF OTA

Tuba optyczna GSO 150/750 jest to pierwszy teleskop tej serii posiadający dostęp dla ogniska głównego dla lustrzanek z wymiennym obiektywem poprzez fabryczne złącze T-2 co umożliwia nam naukę i uprawianie astrofotografii.


899,00zł brutto


Tuba optyczna GSO150/750 jest jasnym teleskopem zwierciadlanym systemu Newtona o parabolicznym lustrze średnicy 150mm i ogniskowej 750mm. Jest to pierwszy teleskop tej serii posiadający dostęp dla ogniska głównego dla lustrzanek z wymiennym obiektywem poprzez fabryczne złącze 2" co umożliwia nam naukę i uprawianie astrofotografii. Umożliwia on m. in. prowadzenie zaawansowanych obserwacji wizualnych planet i Księżyca ukazując ogromną ilość szczegółów na powierzchniach tych obiektów. Ze względu na swoją konstrukcję jest on też szczególnie polecany do obserwacji obiektów mgławicowych. W odpowiednich warunkach obserwacyjnych powinien ukazać kilkaset mgławic, galaktyk i gromad gwiazdowych zawartych w katalogach Messiera i NGC oraz umożliwić ich uwiecznienie na fotografii. Posiada on również 2"wyciąg okularowy Crayforda z z redukcją 1,25 cala z kompletem calmpingringów, co pozwala na stosowanie dowolnych okularów wykonanych w tym standardzie i bezproblemowe podłączenie aparatu fotograficznego z wymiennym obiektywem lub kamer CCD.  

Parametry i wyposażenie :

- System optyczny: reflektor Newtona
- Średnica zwierciadła: 152mm
- Ogniskowa zwierciadła: 750 mm
- Światłosiła: F/5
- Użyteczne powiększenia: 32 - 300x
- Zdolność rozdzielcza: 0,8"
- Wyciąg okularowy: Crayforda 2" z redukcją na 1,25" z calmpingringami
- Przedłużka wyciągu:  2"/2" 35mm
- Długość tuby optycznej: 675 mm
- Waga tuby optycznej: 4,7 kg
- Szukacz optyczny: 6x30mm z krzyżem na brackecie 


- Darmowa kolimacja!

- Gwarancja 2 lata

Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku ! )

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów