Szukaj

Kategorie

Tuba optyczna SW 120ED OTAW Black Diamond

Tuba optyczna SW 120ED OTAW Black Diamond

Tuba optyczna teleskopu 120mm APO ED  jest refraktorem apochromatycznym o średnicy czynnej 120mm umożliwiającym osiągnięcie znakomitych rezultatów, zarówno na polu obserwacji wizualnych, jak i astro-fotografii.

 

 


6 029,00zł brutto

SW-2010


Tuba optyczna teleskopu 120mm APO ED  jest refraktorem apochromatycznym o średnicy czynnej 120mm umożliwiającym osiągnięcie znakomitych rezultatów, zarówno na polu obserwacji wizualnych, jak i astro-fotografii. Dokładność, jakość materiałów i estetyka wykończenia składają się na ogólny, wyjątkowy wygląd teleskopu, który wyróżnia go od konkurencji. Sercem tego teleskopu jest obiektyw ED (Extra Low Dispersion Glass FPL-53) o ogniskowej 900mm, który dzięki swojej nowatorskiej konstrukcji pozbawiony jest widocznej aberracji chromatycznej powodującej powstawanie barwnych obwódek wokół jasnych obiektów. Daje on wyjątkowo ostre i kontrastowe obrazy w całym polu widzenia, umożliwiające m.in. obserwację subtelnych szczegółów na powierzchni planet i Księżyca w ich naturalnych barwach. Dodatkowe przesłony we wnętrzu tubusu oraz warstwy MC na obiektywie zapewniają wyjątkowy kontrast i jasność uzyskiwanych obrazów. Również stosunkowo niewielkie rozmiary teleskopu powodują, że jest on instrumentem wysoce mobilnym i łatwym w obsłudze. Model ten posiada  wyciąg typu Crayforda z mikrofocuserem, aluminiową walizkę oraz stopkę do szukacza, Całość stanowi najwyższą klasę instrumentów apochromatycznych za nieosiągalną do tej pory cenę z bardzo dobrym wyposażeniem w zestawie startowym!

 

Dane techniczne :

układ optyczny: refraktor ED
średnica obiektywu: 120 mm
rodzaj obiektywu: FPL-53
ogniskowa: 900 mm
szukacz: 8x50 90° lub 9x50
wyciąg 2"
nasadka kątowa: dielektryczna 2" 90° z adapterem 1.25"
waga: 5.13 kg
wymiary tuby optycznej: 130x920 mm

Wyposażenie :


- okular : 2" 28 mm
- szukacz
- mocowanie Piggyback
- obejmy
- szyna dovetail
- walizka aluminiowa
- nasadka kątowa : 2" dielektryczna

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów