Szukaj

Kategorie

Teleskop Celestron Omni XLT 127

Teleskop Celestron Omni XLT 127

Teleskop ten oferuje wyjątkową cenę, mobilność oraz bogate wyposażenie są idealnym wprowadzeniem w świat astronomii amatorskiej. Teleskopem tym prześledzimy większość obiektów w katalogu Messiera oraz w dużej części z katalogu NGC. Teleskop ze względu na małą wielkość idealnie nadaje się jako przyrząd przenośny.


2 499,00zł brutto

11084


Teleskop ten oferuje wyjątkową cenę, mobilność oraz bogate wyposażenie są idealnym wprowadzeniem w świat astronomii amatorskiej. Celestron Omni XLT 127 jest teleskopem systemu Schmidta-Cassegraina. Teleskop ten składa się ze zwierciadła głównego, asferycznej płyty korekcyjnej oraz zwierciadła wtórnego. Teleskopu ten nie posiadają wyciągów okularowych w klasycznym tego słowa znaczeniu. Ustawianie ostrości odbywa się przy pomocy pokrętła w tylnej ściance teleskopu, obrót pokrętła powoduje przesunięcie się zwierciadła takiego teleskopu w przód lub w tył, co powoduje zmianę położenia ogniska na wyjściu tuby optycznej. Jest idealnym narzędziem do obserwacji Księżyca i planet. Teleskopy ten daje jasny i kontrastowy obraz Księżyca oraz planet. Zwierciadło główne o rozmiarze 127 mm umożliwia obserwacje nie tylko Księżyca ale również Merkurego, Wenus, Marsa, Jowisza wraz księżycami, Saturna, Urana i Neptuna. W granicach zasięgu teleskopu znajdują się komety, planetoidy oraz poza Układem Planetarnym dość duża liczba galaktyk, mgławice, gromady kuliste i otwarte, gwiazdy podwójne i wielokrotne. Teleskopem tym prześledzimy większość obiektów w katalogu Messiera oraz w dużej części z katalogu NGC. Teleskop ze względu na małą wielkość idealnie nadaje się jako przyrząd przenośny. Optyka tych instrumentów obserwacyjnych pokryta została powłokami przeciwodblaskowymi StarBright XLT za sprawą których straty ilości światła na powierzchniach optycznych są minimalne.

Dane techniczne :

- układ optyczny : Schmidt-Cassegrain
- średnica : 127 mm
- długość ogniskowej : 1250 mm
- światłosiła : f/9,84
- powłoki : StarBright XLT
- największe użyteczne powiększenie : 300x
- najmniejsze użyteczne powiększenie : 18x
- zasięg : 13,1 mag
- rozdzielczość : 1,1 arc sek
- rozdzielczość graniczna : 0,91 arc sek
- wzmocnienie światła : 329x
- kątowe pole widzenia : 1°
- długość tuby optycznej : 279,4 mm
- waga tuby optycznej : 2,95 kg
- waga montażu : 9,53 kg
- waga statywu : 5,67 kg
- waga całkowita : 18,14 kg

Wyposażenie :

- okular : 25 mm 1,25" 50° FOV (50x)
- szukacz : 6x30
- nasadka kątowa : 1,25"
- montaż : paralaktyczny Omni CG-4
- statyw : stalowy 1,75"
- przeciwwagi : 3,2 kg + 1,8 kg

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty