Szukaj

Kategorie

Tuba optyczna Celestron C9-S 1.25 XLT OTA (CGE)

Tuba optyczna Celestron C9-S 1.25 XLT OTA (CGE)

Tuba optyczna Schmidta-Cassegraina o średnicy zwierciadła 235 mm i ogniskowej 2350 mm. Składa się ze zwierciadła głównego, asferycznej płyty korekcyjnej, zwierciadła wtórnego oraz nasadki kątowej z okularem. Teleskopy Schmidta-Cassegraina mają z reguły krótsze ogniskowe niż teleskopy Maksutowa i znajdują bardziej uniwersalne zastosowania.


6 359,00zł brutto

91027 XLT


Tuba optyczna Schmidta-Cassegraina o średnicy zwierciadła 235 mm i ogniskowej 2350 mm. Składa się ze zwierciadła głównego, asferycznej płyty korekcyjnej, zwierciadła wtórnego oraz nasadki kątowej z okularem. Teleskopy Schmidta-Cassegraina mają z reguły krótsze ogniskowe niż teleskopy Maksutowa i znajdują bardziej uniwersalne zastosowania. Tym bardziej w teleskopach tych można redukować światłosiłę do f/6,3 używając specjalnego reduktora ogniskowej, który mocujemy w wyciągu okularowym. Teleskopy SCT są krótkie, stosunkowo lekkie, przy dużych aperturach znaczenie praktyczniejsze w zastosowaniu niż teleskopy Newtona. Ustawianie ostrości odbywa się tak jak w teleskopach Maksutova przy pomocy pokrętła w tylnej ściance teleskopu, obrót pokrętła powoduje przesunięcie się zwierciadła takiego teleskopu w przód lub w tył co powoduje zmianę położenia ogniska na wyjściu tuby optycznej. Teleskop wyposażono w system StarBright XLT. Transmisja światła w porównaniu do tradycyjnych powłok wzrasta o 16%!

Uwaga - tuba optyczna wyposażona jest w mocowanie dovetail w standardzie Losmandy!

Dane techniczne :

- układ optyczny : Schmidt-Cassegrain
- średnica zwierciadła : 235 mm
- długość ogniskowej : 2350 mm
- światłosiła : F/10
- tuba optyczna : aluminiowa
- powłoki antyodblaskowe : StarBright XLT
- średnica zwierciadła wtórnego : 85.09 mm
- obstrukcja w powierzchni : 13.1 %
- obstrukcja  w średnicy : 36.2 %
- długość : 558.8 mm
- waga : 9 kg

Wyposażenie :

- szukacz 6x30
- okular 25 mm (powiększenie 94x)
- nasadka kątowa 1.25"
- dovetail (kompatybilny z montażem CGE, standard Losmandy)

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów