Szukaj

Kategorie

Tuba optyczna Celestron C14-S XLT OTA

Tuba optyczna Celestron C14-S XLT OTA

Tuba optyczna Schmidta-Cassegraina o średnicy zwierciadła 355 mm i ogniskowej 3910 mm. Składa się ze zwierciadła głównego, asferycznej płyty korekcyjnej, zwierciadła wtórnego oraz nasadki kątowej z okularem. Teleskopy Schmidta-Cassegraina mają z reguły krótsze ogniskowe niż teleskopy Maksutowa i znajdują bardziej uniwersalne zastosowania.


25 199,00zł brutto

91037-XLT


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny


Tuba optyczna Schmidta-Cassegraina o średnicy zwierciadła 355 mm i ogniskowej 3910 mm. Składa się ze zwierciadła głównego, asferycznej płyty korekcyjnej, zwierciadła wtórnego oraz nasadki kątowej z okularem. Teleskopy Schmidta-Cassegraina mają z reguły krótsze ogniskowe niż teleskopy Maksutowa i znajdują bardziej uniwersalne zastosowania. Tym bardziej w teleskopach tych można redukować światłosiłę do f/6,3 używając specjalnego reduktora ogniskowej, który mocujemy w wyciągu okularowym. Teleskopy SCT są krótkie, stosunkowo lekkie, przy dużych aperturach znaczenie praktyczniejsze w zastosowaniu niż teleskopy Newtona. Ustawianie ostrości odbywa się tak jak w teleskopach Maksutova przy pomocy pokrętła w tylnej ściance teleskopu, obrót pokrętła powoduje przesunięcie się zwierciadła takiego teleskopu w przód lub w tył co powoduje zmianę położenia ogniska na wyjściu tuby optycznej. Teleskop wyposażono w system StarBright XLT. Transmisja światła w porównaniu do tradycyjnych powłok wzrasta o 16%!

Uwaga - tuba optyczna wyposażona jest w mocowanie dovetail w standardzie Losmandy!

Dane techniczne :

- układ optyczny : Schmidt-Cassegrain
- średnica zwierciadła : 356 mm
- ogniskowa : 3910 mm
- światłosiła : F/11
- tuba optyczna: aluminiowa
- powłoki antyodblaskowe : StarBright XLT
- średnica zwierciadła wtórnego: 114.3 mm
- obstrukcja w powierzchni : 10.3 %
- obstrukcja  w średnicy: 32.1 %
- długość : 787.4 mm
- waga : 20 Kg

Wyposażenie :

- szukacz 9x50
- okular 40 mm (powiększenie 98x)
- nasadka kątowa 1.25"
- dovetail (kompatybilny z montażem CGE )

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów