Szukaj

Kategorie

Montaż paralaktyczny Sky-Watcher EQ8

Montaż paralaktyczny Sky-Watcher EQ8

Wszystkie zdjęcia

EQ8 - najpotężniejszy z rodziny paralaktycznych montaży Sky-Watchera. Jego 55-milimetrowej średnicy osie wykonane z wysokowytrzymałej stali i 22-centymetrowe przekładnie napędu są w stanie pracować z obciążeniem do 50 kg, dzięki czemu na montażu EQ8 można śmiało zawiesić profesjonalne astrografy o średnicy nawet 16 cali wraz z całym oprzyrządowaniem.


15 199,00zł brutto


EQ8 - najpotężniejszy z rodziny paralaktycznych montaży Sky-Watchera. Jego 55-milimetrowej średnicy osie wykonane z wysokowytrzymałej stali i 22-centymetrowe przekładnie napędu są w stanie pracować z obciążeniem do 50 kg, dzięki czemu na montażu EQ8 można śmiało zawiesić profesjonalne astrografy o średnicy nawet 16 cali wraz z całym oprzyrządowaniem.

Podwójny system enkoderów osi

Opatentowany przez Sky-Watchera, podwójny system enkoderów osi pozwala na elektroniczne lub ręcznie przekierowanie teleskopu na nowy obiekt bez przerywania automatycznego śledzenia obiektu. Po ustawieniu na nowy obiekt montaż automatycznie przełącza się na jego śledzenie. Montaż nie wymaga każdorazowego wyrównywania i doskonale nadaje się między innymi, do obserwatoriów zdalnych.

Silniki krokowe wysokiej rozdzielczości


Montaż wykorzystuje bibolarne silniki krokowe o rozdzielczości 0,9 stopnia/krok dla zapewnienia wysokiej precyzji. Napędzają one ślimak bezpośrednio bez przekładni redukcyjnej, eliminując tym samym błąd okresowy przekładni. Widmo PE montażu jest regularne i czyste, można więc bardzo dokładnie je korygować.

Skomputeryzowana obsługa

W komplecie z bardzo solidną mechaniką montażu jest zawarty zaawansowany kontroler SynScan, znany z topowych wersji montaży takich jak EQ6 czy HEQ5, umożliwiając z korzystania z tych samych, zaawansowanych funkcji śledzenia, korekcji i systemu GOTO. Może być także sterowany za pomocą SynScan Tour.

Zaawansowana korekcja PE

Stale programowalny system PEC koryguje błędy okresowe dla każdej przekładni i osi montażu. Uproszczenie mechaniki przekładni napędu zmniejsza nieregularność PE i wpływa korzystnie na efekt działania PEC.

Wygodne wyrównywanie montażu

Montaż EQ8 może być automatycznie przestawiony do początkowej pozycji teleskopu, co jest bardzo wygodne przy ponownej procedurze wyrównywania.

Nieosiągalna do tej pory stabilność

EQ8 wspiera się na niezwykle masywnym, ulepszonym statywie Super HD. Wykonany jest z walcowanej na zimno, wysokoweglowej stali i może być podniesiony na wysokość do 1347 mm. Trójnóg używa podwójnego systemu mocowania wraz z wytrzymałym wiązaniem kolumny dla równomiernego rozłożenia sił na zewnątrz i podparcia dolnego dla zwiększenia sztywności wewnętrznej trójnogu. Stabilny słup pozwala dodatkowo na regulację wysokości między 750 a 1000 mm.

Nośność montażu wynosi 50 kg !


Dane techniczne :


- Konstrukcja trójnogu : Filarowy, podwójny system podparcia trójnogu
- Zailanie : 12V DC
- Waga kolumny/trójnogu : 31 kg
- Waga głowicy : 28,5 kg
- Waga przeciwwag : 10kg
- Kontroler ręczny : SynScan
- Nośność montażu : 50kg
- Przekładnia R.A : D = 219,5 mm, 435 zębów, aluminium
- Przekładnia DEC : D = 219,5 mm, 435 zębów, aluminium
- Oś R.A. : D = 55 mm, aluminium
- Oś DEC : D = 55 mm, aluminium
- Średnica osi przeciwwagi : 31,5 mm
- Regulacja wysokości : 15° - 65°
- Regulacja w poziomie : około +/- 10°
- Lunetka biegunowa opcjonalna, zewnętrzna
- Ustawianie do osi bieg. : programowo lub za pomocą lunetki biegunowej
- Podwójny system enkoderów
- PEC : EQ Mode
- Pozycja początkowa : R.A i Dec. reset przy włączeniu zasilania
- Limit w osi R.A. : mechanicznie
- Silniki : bipolarne silniki krokowe wysokiej precyzji DC 12V
- Dokładność śledzenia : 0,1164 sekundy łuku
- Prędkości śledzenia : gwiazdowa, słoneczna, księżycowa, gwiazdowa+PEC
- Tryb śledzenia : w jednej lub w dwóch osiach, EQ Mode
- Wykończenie powierzchni : czarna anoda

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów