Szukaj

Kategorie

Montaż paralaktyczny Celestron CGEM

Montaż paralaktyczny Celestron CGEM

Montaż Celestron CGEM jest nowatorską konstrukcją zdolną do efektywego prowadzenia największych tub optycznych systemu Schmidta-Cassegraina do rozmiaru 11" włącznie. Ładowność montażu CGEM wynosi 18kg i jest większa niż w przypadku poprzednika, którym był montaż CG-5GT.


7 249,00zł brutto


Montaż Celestron CGEM jest nowatorską konstrukcją zdolną do efektywego prowadzenia największych tub optycznych systemu Schmidta-Cassegraina do rozmiaru 11" włącznie. Ładowność montażu CGEM wynosi 18kg i jest większa niż w przypadku poprzednika, którym był montaż CG-5GT. Maksymala prędkość obrotu wynosi tutaj 5 stopni/sekundę, co pozwala błyskawicznie naprowadzić montaż na interesujący nas obiekt.
CGEM charakteryzuje się wysoką ergonomią. Zrezygnowano tu z elementów regulowanych przy użyciu różnego rodzaju kluczy imbusowych - w ich miejsca wprowadzono wygodne pokrętła regulacyjne. Regulacja kąta podniesienia i azymutu głowicy paralaktycznej odbywa się teraz bez użycia jakichkolwiek narzędzi. W przeciwieństwie do CG5-GT nie spotkamy się też tutaj z zewnętrznym okablowaniem, wszelkie kable wbudowane zostały do wnętrza głowicy.
Nowatorskim  i niespotykanym dotąd rozwiązaniem jest system ustawiania osi biegunowej All-Star. Istota działania tego systemu polega na regulacji azymutu i wysokości montażu na podstawie analizy błędów popełnianych przez montaż przy ustawianiu (przypomina to nieco metodę dryftu stosowaną przy ustawianiu klasycznych montaży paralaktycznych). Po wstępnym ustawieniu systemu GoTo na podstawie dwóch gwiazd odniesienia możemy wybrać dowolną trzecią gwiazdę celem kontroli poprawności ustawienia osi biegunowej. Na podstawie kierunku i wielkości błędu trafiania montażu w tą trzecią gwiazdę określana jest poprawka jaką należy zastosować w azymucie i ustawieniu szerokości geograficznej montażu. Warto też wspomnieć, że montaż posiada pełną korekcję błędu okresowego (PEC), mówiąc inaczej montaż "uczy" się własnej charakterystyki błędów prowadzenia i stosując delikatne korekty doprowadza precyzję prowadzenia do perfekcji.
CGEM posiada wbudowaną bazę 40000 obiektów, pozwala też na zdefiniowanie 100 dodatkowych obiektów.
Montaż CGEM wpasowuje się doskonale w lukę między ekonomicznym montażem CG5-GT, a ciężkim, obserwatoryjnym montażem CGE. Jest to montaż stosunkowo lekki, dający się przewozić samochodem bez większego problemu. W konstrukcji mechanicznej spotykamy tu jednak elementy przeniesione wprost z montażu CGE gwarantujące najwyższą precyzję prowadzenia.

 

Dane techniczne :


- montaż : skomputeryzowany
- statyw : stalowy, nogi 2" wysuwane
- oprogramowanie : dołączone na płycie CD-ROM: NexRemote z możliwością aktualizacji (w zestawie znajduje się także kabel RS232)
- możliwość zasilania montażu z sieci, gniazda zapalniczki samochodowej lub zasilacza Power Tank (w terenie)
- przeciwwagi : 1x 7.7 kg
- silniki : DC Servo z enkoderami w obu osiach
- pilot : wyświetlacz ciekłokrystaliczny dwuliniowy, 16-sto znakowy; 19 podświetlanych klawiszy
- nośność : 18.14 kg
- zakres regulacji szerokości geograficznej : 15° - 70°
- dziewięć prędkość obrotu : 5 °/sek, 2 °/sek 1 °/sek, 64x, 16x, 8x, 4x, 1x, 0.5x
- prędkości śledzenia : gwiazdowa, słoneczna i księżycowa
- możliwość śledzenia obiektów na półkuli północnej i południowej dzięki trybom EQ North, EQ South
- dostępne procedury wyrównania : AutoAlign, 2-Star Align, Quick Align, 1-Star Align, Last Alignment, Solar System Align
- dokładność oprogramowania : 24 bit, 0.08 sekundy kątowej
- baza danych : 40 000 zaprogramowanych obiektów, możliwość zdefiniowania 100 własnych obiektów
- system PEC (periodic error correction) stale korygujący błędy mechaniki montażu
- porty : AUX, Hand Control, AUTO GUIDE
- kompatybilność z CN16 GPS
- zasilanie : 12 VDC 1.5 A
- waga statywu : 7.71 kg
- waga montażu : 18.6 kg
- waga całkowita : 34.02 kgWyposażenie :

- pilot
- kabel RS-232
- płyta z oprogramowaniem
- stolik na akcesoria

 

 

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów