Szukaj

Kategorie

Montaż paralaktyczny SPHINX

Montaż paralaktyczny SPHINX

Montaż paralaktyczny SPHINX oraz sterownik STAR BOOK zostały pomysłowo zaprojektowane tak aby umożliwić szybka automatyczna lokalizacje obiektów niebieskich. Można teraz badać piękno nocnego nieba z większą łatwością i stabilnością. SPHINX jest standardowo dostarczany razem z wbudowanymi silnikami i pierwszym na świecie sterownikiem go-to bazującym na mapie nieba czyli STAR BOOK.


6 899,00zł brutto


Łatwość i prostota obsługi dzięki wizualnej mapie nieba.

Najnowocześniejszy skomputeryzowany montaż dla obserwatorów na każdym poziomie zaawansowania.

Montaż paralaktyczny SPHINX oraz sterownik STAR BOOK zostały pomysłowo zaprojektowane tak aby umożliwić szybka automatyczna lokalizacje obiektów niebieskich. Można teraz badać piękno nocnego nieba z większą łatwością i stabilnością. SPHINX jest standardowo dostarczany razem z wbudowanymi silnikami i pierwszym na świecie sterownikiem go-to bazującym na mapie nieba czyli STAR BOOK, z dużym, pełnokolorowym wyświetlaczem LCD. Układ SPHINX'a jest wyjątkowy a stylistyka jego wyglądu zewnętrznego jest równie atrakcyjna. Magazyn Sky & Telescope przyznał SPHINX'owi tytuł "Hot Product" roku 2004 !

Główne funkcje montażu paralaktycznego SPHINX :

- 180-ząbkowe ślimacznice zapewniające precyzyjny ruch na całym obwodzie.
- Wbudowane serwomotory na prąd stały DC pozwalają na poprawienie dokładności ruchu w osi biegunowej i zmniejszają konieczność stosowania ciężkich przeciwwag.
- Przewijanie z prędkością do 5 stopni na sekundę.
- Chowany trzon przeciwwagi zapewnia łatwe przechowywanie i transport.
- Montaż jest dostarczany w dwóch opcjach: albo na statywie stołowym albo na ulepszonym wytrzymałym aluminiowym trójnogu SX-HAL110.
- Opcja akcesorium o nazwie "Half Pillar" czyli "pół-wspornik" wzbogaca go o regulacje wysokości i zwiększa uniwersalność jeśli chodzi o dobór miejsca obserwacji.
- Opcjonalna podświetlana lunetka biegunowa może być łatwo zamontowana na głównym korpusie montażu.
- Montaż wykorzystuje do mocowania teleskopów standardowy zaczep Vixena typu "jaskółczy ogon".
- Zalecane obciążenie do 10 kilogramów obejmuje szeroki zakres możliwych do stosowania tubusów.
- Zasilanie: 12V, środkowa nóżka dodatnia, działa także z przenośnymi źródłami. Zobacz Uwagi na temat użytkowania pod adapter prądu zmiennego "AC Adapter Sphinx Plug" dla AM-AC-3599 aby zapoznać się z ważnymi informacjami na temat zasilania.

Główne funkcje sterownika STAR BOOK :

- Duży kolorowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny. (4.7 cali, 320x420 pikseli, STN, 4096 kolorów)
- Szybki procesor wewnętrzny (32 bitowy procesor RISC, 75MHz, 8MB SDRAM, 4MB Flash ROM z możliwością rozbudowy)
- Przyciski Zoom-In/Out obsługujące kolorowa mapę nieba regulują dodatkowo prędkość silników. W miarę jak wykonujesz zoom do obiektu na wyświetlaczu, obroty silnika staja się mniej gwałtowne a w miarę jak oddalasz się od obiektu za pomocą funkcji zoom out, silniki przyśpieszają aby moc objąć większe odległości.
- Funkcje i opcje menu są wyświetlane na dużym kolorowym ekranie i można po nich nawigować za pomocą prostych przycisków w sterowniku. STAR BOOK jest łatwy w użyciu i sprawia ze SPHINX staje się przystępny dla użytkowników w szerokim zakresie wieku i poziomu doświadczenia.
- Jest w nim przechowywana wielka astronomiczna baza danych z 22,725 obiektami niebieskimi.
- W sterowniku znajduje się port LAN pozwalający na aktualizacje pamięci flash.
- W przyszłości udostępnimy do ściągnięcia aktualizacje pamięci flash ROM która pozwoli na współpracę z autoguiderami (w tym SBIG ST). Port auto-guidera jest już standardowo montowany we wszystkich kontrolerach.
- STAR BOOK może być używany jako samodzielny atlas nieba w dowolnym miejscu i czasie. Teleskopy można mocować stabilnie za pomocą bolca blokującego oraz systemu śrub zabezpieczających na standardowych zaciskach typu "jaskółczy ogon".

 

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów