Szukaj

Kategorie

VIXEN - POLARIE

VIXEN - POLARIE

Wszystkie zdjęcia

Vixen Polarie to kompletna nowość na rynku i ciekawa alternatywa dla sympatyków astrofotografii. Jest to ultra kompaktowa platforma do łatwego wykonywania zdjęć nocnego nieba.


1 579,00zł brutto


Vixen Polarie to kompletna nowość na rynku i ciekawa alternatywa dla sympatyków astrofotografii. Jest to ultra kompaktowa platforma do łatwego wykonywania zdjęć nocnego nieba.

Polarie można bezpiecznie zamocować na szerokiej gamie standardowych statywów fotograficznych. Współpracuje on z aparatami cyfrowymi o wadze do 1,6 kg.

Urządzenie to posiada okno ustawcze, które przy pomocy zintegrowanego kompasu należy nakierować na Gwiazdę Polarną. Urządzenie może również współpracować z lunetką biegunową. Po wykonaniu procedury ustawienia Polarie śledzi obiekty w kilku trybach prędkości (prędkość gwiazdowa, ½ prędkości gwiazdowej, prędkość księżycowa i słoneczna).

Polarie może być używane na obu półkulach globu zapewniając ostre i punktowe obrazy gwiazd.

Dzięki zastosowaniu bardzo dokładnych silniczków krokowych Vixen Polarie osiąga wysoką dokładność śledzenia. Do zasilania urządzenia stosuje się 2x baterie typu AA. Obudowa Vixen Polarie opracowana została by zapewnić maksymalną funkcjonalność oraz kompaktowość i nie posiada ona widocznych śrub. Pomimo że Polarie nie jest urządzeniem wodoodpornym zaprojektowano je tak by umożliwiało pracę w każdych warunkach pogodowych.

Dane techniczne :

- Tryby śledzenia : Prędkość gwiazdowa, 0,5 prędkości gwiazdowej, prędkość słoneczna (do śledzenia słońca), prędkość księżycowa (do śledzenia księżyca)
- Przekładnia : 57.6mm aluminiowa, 144 zęby
- Przekładnia ślimakowa : 9mm mosiężna
- Łożyska : 2 szt
- Silnik :  impulsowy (krokowy)
- Maksymalne obciążenie : 1,6 kg
- Pole widzenia okna ustawczego : ok. 8,9˚ (okno do wyśrodkowanie Polaris)
- Standardowe akcesoria : kompas
- Zasilanie : 2x baterie AA : prąd stały 2,4 ~ 3.0 V
- Zewnętrzne źródło zasilania : prąd stały 4,4 ~ 5,25V
- Żywotność baterii : przy temp. 20˚C i maksymalnym obciążeniu około 4 godz
- Waga : 0,70 kg (bez baterii)
- Opcjonalne akcesoria : Dedykowana lunetka biegunowa

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów