Szukaj

Kategorie

Montaż paralaktyczny Bresser EXOS2 (EQ-5) GoTo

Montaż paralaktyczny Bresser EXOS2 (EQ-5) GoTo

Wszystkie zdjęcia

Montaż astronomiczny EXOS 2 marki Bresser jest wysoce precyzyjnym montażem zapewniającym bardzo dokładne śledzenie obiektów dla celów obserwacyjnych, jak również astrograficznych.


2 949,00zł brutto


Montaż astronomiczny EXOS 2 marki Bresser jest wysoce precyzyjnym montażem zapewniającym bardzo dokładne śledzenie obiektów dla celów obserwacyjnych, jak również astrograficznych. Jego solidny statyw oparty jest na regulowanych stalowych nogach doskonale tłumiących drgania podłoża. Montaż ten posiada również podświetlaną lunetka biegunowa. W zależności od długości zamontowanego instrumentu obserwacyjnego zapewnia on nośność do 13 kg. Konstrukcja ta pozwala na umieszczenie na EXOS 2 teleskopów typu refraktor o aperturze do 152mm oraz teleskopów lustrzanych o aperturze do 203mm.

Montaż EXOS 2 to zmodernizowana wersja montażu MON2. Odpowiednik montażu EQ-5.

 Montaż wyposażono w precyzyjne urządzenia systemu elektronicznego wyszukiwania i pozycjonowania obiektów GoTo. Niezależny ruch w osi RA i Dec odbywa się płynnie i bez wysiłku dzięki czterem precyzyjnym stalowym łożyskom. Perfekcyjne przekładnie ślimakowe umożliwiają obracanie się teleskopu i precyzyjne śledzenie obiektów. 9 zakresów prędkości pozwala na szybkie przemieszczanie teleskopu.
Precyzyjne celowanie, dzięki opatentowanemu systemowi HPP (High-Precision Painting) pozwala odnajdywać i utrzymywać obiekty w środku pola widzenia, gwarantując możliwość maksymalnego powiększenia.
Elektrycznie zasilanie 8 bateriami typu D lub poprzez gniazdo zapalniczki samochodowej albo z pomocą zasilacza umożliwia wybór optymalnego źródła w zależności od okoliczności. Montaż przeznaczony jest dla wymagających obserwatorów.
Dołączony AutoStar Medea #497 z systemem GoTo oraz bazą 30.000 obiektów umożliwia łatwe wyszukiwanie oraz śledzenie obiektów niebieskich planet, gwiazd, galaktyk i satelitów. Sterownik AutoStar® posiada w swojej bazie trasy atrakcyjnych wycieczek. Wystarczy wprowadzić datę, czas i lokalizację. Sterownik AutoStar® może być aktualizowany.

Dzięki rejestracji na stronie Medea można pobrać aktualizacje oprogramowania, poszczególnych tras i niecyklicznych obiektów takich jak komety.

Solidna konstrukcja, doskonałe wykończenie montażu w połączeniu ze stabilnym statywem umożliwia prowadzenie obserwacji wizualnych oraz fotografowanie.

Podstawowe dane montażu :

- Montaż EQ : sztywny, precyzyjny montaż równikowy (equatorialny) ze zintegrowaną poziomicą
- Łożyska kulkowe w obu osiach poprawiają płynność ruchu i trwałość układu
- Napęd dwu osiowy z pilotem
- System GOTO Autostar z bazą ponad 30.000 obiektów
- Lunetka biegunowa w komplecie
- Półka na akcesoria
- Przeciwwaga : 4,5kg
- Oprogramowanie : Autostar Suite AE
- Zasilanie : 12V 8 baterii typu D
- Udźwig : do 13 kg

 Podstawowe dane statywu :

- stabilne nogi stalowe o średnicy 1,5" o regulowanej wysokości
- metalowa głowica statywu
- solidna, metalowa półka na akcesoria

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów