Szukaj

Kategorie

Montaż azymutalny ze statywem VIXEN PORTA II

Montaż azymutalny ze statywem VIXEN PORTA II

Azymutalny montaż PORTA to prosty i uniwersalny nośnik dla teleskopu i lornetki . Umożliwia łatwe, jednoczesne przesuwanie zamocowanego przyrządu w obu kierunkach poziomym i pionowym podczas ustalaniu właściwego położenia. Prosty mechanizm blokowania z regulowaną siłą docisku pozwala pewnie utrzymywać obie osie tubusu w pożądanej pozycji.


1 099,00zł brutto


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny


Azymutalny montaż PORTA to prosty i uniwersalny nośnik dla teleskopu  i lornetki  Umożliwia łatwe, jednoczesne przesuwanie zamocowanego przyrządu w obu kierunkach poziomym i pionowym podczas ustalaniu właściwego położenia. Prosty mechanizm blokowania z regulowaną siłą docisku pozwala pewnie utrzymywać obie osie tubusu w pożądanej pozycji.
Montaż wyposażony jest w dwa regulowane uchwyty dokładnego prowadzenia umożliwiające precyzyjne wykonywanie ruchów w obu kierunkach. Jest to szczególnie użyteczne podczas wyszukiwania i śledzenia obiektów na niebie.
Uniwersalny dovetail doskonale zazębia się z głowica montażu do szybkiego mocowania tuby optycznej. Jego uniwersalność zapewnia możliwość bezpiecznego umieszczania różnych tubusów optycznych. Opracowany przez VIXEN system płyty zazębiającej (dovetail-plate) umożliwia łatwe zakładanie i demontaż tubusów do średnicy 155 mm. Tubusy te można także zestawiać z innymi montażami typu SPHINX, GPD2 i GP2.
W Porta II w stosunku do dostosowano głowicę montażu do typowych statywów.

Dedykowany zarówno do obserwacji nieba jak i obiektów naziemnych. Poręczny, lekki prosty w montażu, szybki do ustawienia doskonale nadaje się dla początkujących amatorów obserwacji.

Podstawowe dane montażu :

- Materiał korpusu : aluminium
- Ciężar montażu ze statywem : 5,4 kg
- Nośność montażu : do 4,5 kg
- Ilość zębów koła osi R.A. i Dec. : 120
- Pokrętła mikroruchów
- Głowca montażu kompatybilna z typowymi statywami

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów